MEGACOMP Nine at Hangar 18 Upland

MEGACOMP 9

Our latest installment in the ABS competition series, and it is going to be a big one. This competition is going to be held in our Upland gym, and is a redpoint format bouldering competition. MEGACOMP 9 will have all of the fantastic setting, all of the killer new shapes from Climb-It Holds, all of the great prizes, and all of the awesome climbing that the MEGACOMP series has become so well known for. To check out the competition schedule, click here, or simply call us to preregister today at (909) 931-5991.


The Details

Must have completed Hangar 18 Waiver

Date: Saturday October 8, 2011

Location: Hangar 18 Upland

Schedule:

8AM - 9AM.......Youth Registration
9AM - NOON.......Youth Red-Point Competition
NOON - 1PM.......Adult Registration
1PM - 4PM.......Adult Red-Point Competition

Price: $35 - Preregistration

Price: $40 - At the Door (ABS Fee Not Included)

Call (909) 931-5991 Today to Preregister

See the Poster
MEGACOMP Nine PosterMEGACOMP Nine Poster

Adult Male Results

Competitor Score M/F Division
Competitor Score M/F Division
1 Dan Beall 5806 male open
2 Charlie Andrews 5417 male open
3 Matthew Hulet 5143 male open
4 Brad Still 4958 male open
5 Craig Gilbert 4930 male open
6 Ryan Withey 4791 male open
7 David Quatro 4462 male open
8 Mike Hernandez 4374 male open
9 Albert Lee 4295 male open
10 Kevin Alexander 4263 male open
11 Robert Dalbeck 4240 male open
12 Peter Keding 4197 male open
13 Billy Jacks 4073 male advanced
14 Kevin Britz 4073 male advanced
15 Mike Tarascio 4004 male advanced
16 Aaron Martinez 3990 male advanced
17 Tobin Sanson 3817 male advanced
18 Adalon Chen 3629 male advanced
19 Blain Wilson 3524 male advanced
20 Chris Forte 3510 male advanced
21 Cristian Rivera 3475 male advanced
22 Ed Yank 3384 male intermediate
23 Joe Burgess 3343 male intermediate
24 Shane Costa 3322 male intermediate
25 JJ Tung 3310 male intermediate
26 Clinton Paulus 3232 male intermediate
27 Billy Chase 3226 male intermediate
28 Donald Tan 3177 male intermediate
29 Joe Andreatta 3059 male intermediate
30 Anthony Vu 2878 male intermediate
31 Brendan Pullin 2835 male intermediate
32 Brian Nash 2787 male intermediate
33 Ran Agregado 2774 male recreational
34 Luke Loper 2606 male recreational
35 Mike Mackey 2563 male recreational
36 Jake Harris 2447 male recreational
37 Brian Troutner 2237 male recreational
38 Greg Owens 1963 male recreational
39 Ralph Colbert 1669 male recreational
40 Patrick Pullin 681 male recreational
41 Michael Bautista 473 male recreational
42 Ziad Shahin 0 male recreational

Adult Female Results

Competitor Score M/F Division
Competitor Score M/F Division
1 Maddy Voloshin 4671 female open
2 Zsa Balilo 4601 female open
3 Kristina Labouff 4253 female open
4 Brandy Robres 3642 female advanced
5 Lisa Barnard 3274 female advanced
6 Anna Martinez 3225 female advanced
7 Denis Montazuma 3074 female advanced
8 Cherie Faucon 2933 female advanced
9 Rin Rawson 2634 female intermediate
10 Alyse Felton 2377 female intermediate
11 Natalie Pao 1432 female intermediate
12 Alanna Weisberg 1223 female intermediate
13 Lisa Darcy 1168 female intermediate
14 June Yi 861 female recreational

Youth Male Results

Competitor Score M/F Division
Competitor Score M/F Division
1 Ben Vincent 3886 male Youth A
2 David Patterson 3879 male Youth A
3 Pablo Saunders 3871 male Youth A
4 Mark Blocker 3739 male Youth A
5 Quentin Allison 3511 male Youth A
6 Wyatt Hemerson 3462 male Youth A
7 Ryan Mongiello 3392 male Youth A
8 Ryan Rusa 2050 male Youth A
9 Jacob McNulty 1856 male Youth A
10 Derek Vetter 1 male Youth A
11 Noah Volashin 4254 male Youth B
12 Tommy Lutz 4031 male Youth B
13 Jeffy March 3649 male Youth B
14 Max Matles 3504 male Youth B
15 Toby Johnson 3448 male Youth B
16 Tyler Waldon 3274 male Youth B
17 Ben Baldovino 3154 male Youth B
18 Santiago Roman 3112 male Youth B
19 James Egbert 3093 male Youth B
20 Tanner Blocker 2968 male Youth B
21 Josh Baldovino 2697 male Youth B
22 Hunter Hoebel 2544 male Youth B
23 Nathan Withey 2261 male Youth B
24 Ryan Fragomeni 2016 male Youth B
25 Arron Saenz 1069 male Youth B
26 William Barrick 2426 male Youth C
27 Maximillian Park 2377 male Youth C
28 Alex Arsenberger 2139 male Youth C
29 Conner Bithan 1905 male Youth C
30 Sebastian Pfander 1515 male Youth C
31 Evan Barda 1269 male Youth C
32 Arron Dahl 1209 male Youth C
33 Harrison Mayesh 681 male Youth C
34 Corentin Vergnolle 233 male Youth D
35 Jon Egbert 3830 male Junior
36 Noah Shalakman 2041 male Junior

Youth Female Results

Competitor Score M/F Division
Competitor Score M/F Division
1 Angela Patini 3975 female Youth A
2 Sara Griffith 3552 female Youth A
3 Natalie Joseberg 4601 female Youth B
4 Sarah Pearce 4226 female Youth B
5 Sami Akiba 3983 female Youth B
6 Eva Bombeck 3866 female Youth B
7 Rhianna Orton 3219 female Youth B
8 Isabelle Pfander 3115 female Youth B
9 Lilly Bolamd 3045 female Youth B
10 Jessica Capaldo 2927 female Youth B
11 Kavanaugh Kaji 2225 female Youth B
12 Breanna Vincent 1829 female Youth B
13 Faith Batinich 3233 female Youth C
14 Christie Caruana 2982 female Youth C
15 Elizabeth Endo 2746 female Youth C
16 Lily Travis 2002 female Youth C
17 Emma Linklater 972 female Youth C
18 Stella Blue Joseberg 529 female Youth C
19 Carla Mackessy 275 female Youth C
20 Mina Goss 3080 female Youth D
21 Jessice March 2301 female Youth D
22 Karina Blocker 902 female Youth D
23 Mattie Voga 775 female Youth D
24 Mallory Martinez 445 female Youth D
25 Brooke Bessen 2753 female Junior